Rodzinna profilaktyka uzależnień

Kochanie i wychowanie dziecka jest bardzo trudnym i skomplikowanym procesem, będącym wyzwaniem nawet dla najbardziej wytrwałego rodzica.

Zachowanie dobrej relacji z dzieckiem jest podstawą wszelkich dalszych oddziaływań, najważniejszym elementem umożliwiającym wpływ na dziecko. Zachowanie dobrej relacji nie oznacza zgadzania się  na wszystko, czego dziecko chce od nas. Wymaga stałego weryfikowania czego dziecko chce od nas. Wymaga stałego weryfikowania swoich oczekiwań dotyczących dziecka, tak by na pierwszym planie było sprzyjanie jego rozwojowi zgodne z jego możliwościami i uwzględniające jego trudności.

Rodzice potrzebują informacji i pomocy w wysiłkach, które podejmują, by mieć dobre stosunki ze swoimi dziećmi.

Poniżej podaję linki stron, na których zamieszczono informacje pomocne w wychowaniu dzieci:

Polecam również:

Szkolne mikołajki 2017

Tradycją szkoły są mikołajki organizowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Mikołaja uwielbiają wszyscy - dorośli i dzieci, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszej szkole. Tegoroczne obchody święta miały wyjątkowy charakter.